نقاشی دیجیتال چیست؟

نقاشی دیجیتال چیست؟

نقاشی دیجیتال چیست؟ هنرمندان در گذشته همیشه تنها با تکیه بر خلاقیت فردی و مهارت دست شان، آثار بی نظیر را خلق می کردند. این رویه از دیرباز تا کنون با بشر همراه بوده است و ادامه دار خواهد بود. نرم افزار ها همیشه راه حلی پرطرفدار بوده اند. کامپیوتر ها و برنامه های کامپیوتری از جهات مختلفی توانسته اند بر دنیای هنر نیز تسلط یافته و مهارت های جدیدی را برای هنرمندان به همراه بیاورند. در بین این همه فناوری و برنامه موجود، یکی از فعالیت های هنری مبتنی بر فناوری روز که محبوبیت زیادی نیز یافته است، هنر نقاشی دیجیتال است.

 


نقاشی دیجیتال چگونه تعریف می شود؟


 

هنر دیجیتال، فرمی از هنر است که در آن از تکنولوژی های دیجیتال استفاده می شود. در راستای همین تعریف برای هنر دیجیتالی، آرتیست دیجیتالی نیز تعریف می شود. این عنوان به کسی اطلاق می شود که به کمک فناوری های دیجیتالی، آثار هنری را خلق می کند. به این ترتیب، نقاشی دیجیتال را به عنوان یک کار هنری کامپیوتری شده تعریف می کنند. این امر به این معنی است که اثر هنری مورد نظر، یک اثر غیرمادی است و تنها به صورت یک سری دیجیت های باینری در کامپیوتر وجود دارد، تا زمانی که آن ها را چاپ کنید، که البته چاپ آن ها نیز مختص به خودشان است.

 


برای ترسیم نقاشی به صورت دیجیتالی به چه ابزار هایی نیاز است؟


 

ابزار و متود ها در این رشته متناسب با ماهیت آن تعیین می شوند. مهم ترین چیزی که در این خصوص به آن نیاز است، یک تبلت حرفه ای و مخصوص است که کیفیت و حساسیت قابل قبولی داشته باشد. به صورت کلی این تبلت ها گرافیک قابل قبولی دارند و برای انجام نقاشی های دیجیتال مناسب اند.

در کل سه نوع تبلت در این زمینه مورد بیش تر مورد استفاده قرار می گیرند. گرافیک تبلت، تبلت دارای نمایشگر حرفه ای و تبلت هایی با عنوان All in one که تمام قابلیت ها را یک جا ارائه می دهند. البته باز هم متناسب با بودجه ای که در این زمینه در نظر گرفته شده است، مدل های متنوعی از آن ها در دسترس است.

قلم نوری و سایر ابزار ها

در کنار یک تبلت حرفه ای، هنرجو برای ترسیم طرح های خود به یک قلم نوری با کیفیت و حرفه ای نیز نیاز دارد. در نهایت وجود نرم افزار هایی که برای دیجیتال پینتینگ مورد استفاده قرار می گیرند، از جمله ابزار هایی است که برای این کار به آن نیاز است.

زمان انتخاب این ابزار ها، خصوصا لپ تاپ یا تبلت مورد نظر باید به این نکته توجه داشته باشید که حتما دستگاه انتخاب قابلیت های گرافیکی بسیار بالا و با کیفیتی داشته باشد. از آن جایی که می خواهید از نرم افزار های تخصصی با گرافیک بالا برای نقاشی دیجیتال استفاده کنید، نباید حین کار سرعت دستگاه پایین بیاید.

 


مزیت های نقاشی دیجیتالی چیست؟


 

هنرهای دیجیتالی از آن جایی که قابلیت چاپ شدن دارند، می توانند روی محصولات مختلفی چاپ شده و به این ترتیب جذابیت بالایی دارند. در هنر های دیجیتالی این امکان وجود دارد تا نقاشی هایی با کیفیت بسیار بالا و مدت دوام بسیار طولانی تر را روی بوم های بسیار بزرگ چاپ کرد، بدون این که کیفیت آن ها به مرور کم شده و از بین برود.
نقاشی دیجیتال یک تجربه نا محدود و بی پایان از هنر است. به راحتی می توان در برنامه مربوطه به آن، رنگ ها، خطوط، اشیا و اشکل را تغییر داد و با ایجاد کمی تغییر در جزئیات طرح، به ایده هایی نو دست یافت.
به راحتی و بدون نیاز به صرف وقت زیاد یا هزینه های اضافی می توان نواقص یک نقاشی را از بین برد و در صورت عدم رضایت از نتیجه نهایی کار، تغییرات لازم را انجام داد.
دائما به خرید ابزار و متریال نقاشی نیاز نیست. در هر زمان و مکانی می توان کار نقاشی را بدون دردسر انجام داد.

  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت.

  آدرس

  تهران، خیابان اسدآبادی، کوچه چهلم، پلاک 4 ...

  تلفن

  +12 (0) 345 678 9

  ایمیل

  info@company.com

  سبد خرید
  Open chat
  سلام
  چطور میتونم کمکتون کنم؟