5 نوع نقاشی پرطرفدار

۵ نوع نقاشی پرطرفدار

در این مقاله از شقایق رئوفی به 5 نوع نقاشی پرطرفدار جهان می پردازیم که آشنایی با آن برای هنرمندان الزامی است: در طول تاریخ شیوه هایی که هنرمندان با آن ها نقاشی می کردند و منابعی که از آن ها به عنوان پلتفرم های از پیش تعیین شده استفاده می کرده اند، بسیار تکامل یافته و پیشرفت کرده است.

1. رنگ و روغن

نقاشی رنگ روغن فرآیند نقاشی با رنگ روغنی است که این رنگ از ترکیب و آمیختگی رنگدانه ها به روغن که نقش چسب نیز دارند بدست می آیند.
این سبک و نوع از نقاشی به این دلیل که نیاز به زمان کافی برای خشک شدن دارد هنرمندان زمان کافی برای کار کردن روی تولید کار خود را دارند.

رنگ روغن معمولا برای خلق آثاری با بافت لطیف اما با ضخامت کاربرد دارد. اگرچه کاملا واضح است که که کار با رنگ روغن هم کثیف کاری دارد
و هم نقاش با عناصری که ممکن است دارای اجزای مضر باشد سر و کار دارند اما به دلیل رنگ های غنی که در نقاشی با رنگ روغن وجود دارد هست،
این سبک از نقاشی بسیار محبوب نقاشان است و این مورد اصلا جای تعجب ندارد.

2. اکریلیک

طیف بسیار گسترده ای از انواع رنگ های اکریلیک ازنطر بافت رنگی و زمان خشک شدن آن وجود دارد. اکریلیک، این رنگ محلول در آب سریع خشک می شود،
غیر سمی ومقرون به صرفه است و به دلیل همین ویژگی ها اغلب آن را به یک انتخاب عالی برای نقاشان در سطوح مختلف مهارتی تبدیل می کند.
نقاشی اکریلیک با گذشت زمان نسبت به نقاشی رنگ روغن ماندگاری بهتری دارد و کمتر مستعد ترک خوردگی و زرد شدن است.
تکنیک های رنگ اکریلیک بسیار گسترده است و با توجه به ترکیب رنگ ها و محیط های نقاشی می تواند انعطاف داشته باشد.
اگرچه نقاشی اکریلیک درصورتی که به طور کامل روی بوم خشک شود در مقابل آب مقاوم است، اما به دلیل داشتن خاصیت محلول در آبی
به هنگام پاکسازی یا برخورد با رطوبت ممکن است قسمتی از سطح پاکسازی شود.

3. آبرنگ

نقاشی با آبرنگ به طور معمول بر روی کاغذ نقاشی می شود. آبرنگ ها از رنگدانه هایی که در یک محلول پایه آب معلق هستند ساخته می شوند.
رنگ نقاشی های آبرنگی به دلیل لایه های بسیار شفاف ایجاد شده با آبرنگ کاملا شناخته شده است
و این خاصیت حتی در حالتی که نقاشی خشک هم شده است باقی می ماند.

یکی از ویژگی های نقاشی آبرنگ نیز همین نکته است و به همین دلیل است که نقاشان هنگام نقاشی با آبرنگ می توانند حتی پس از پایان کار اصلاحاتی را انجام دهند.
البته این مورد به این معنی نیزهست که نقاشی آبرنگ مراقبت زیادی را نیاز دارد. تکینیک های نقاشی زیادی برای کار با آبرنگ بسیار گسترده است.
و هنرمندان می توانند برای خلق سبک های مختلف هنری از پرتره های واقع گرایانه تا منظر از آن ها استفاده کنند.
کاغذ معمول ترین سطحی است که برای نقاشی با آبرنگ از آن استفاده می شود، اما از آبرنگ بر روی سطوحی مانند پارچه، چوب، چرم و پوست هم می توان استفاده کرد.

4. گواش

درحالیکه نقاشی با گواش شبیه به آبرنگ است، اما این سبک از نقاشی دارای جلوه ای مات و خشک هست،
که سنگینی این رنگ به دلیل استفاده از گچ در ساختار رنگی آن است . گواش همچنین دارای ویژگی هایی شبیه به اکریلیک است که آن نیز رنگی مات دارد.
نقاشی با گواش اغلب همراه با آبرنگ انجام می شود و از آن جایی که آب محلول است به برای جلا به روغن نیاز دارد تا کار نقاشی به طور کامل تمام شود.
یک نوع جدیدتر از گواش نیز وجود دارد که به آن گواش اکریلیک گفته می شود، این گواش دارای ساختاری از چسب است که بر پایه ی چسب است که در
آن از اکریلیک استفاده شده است و این باعث می رنگ پس از خشک شدن در مقابل آب و رطوبت مقاومت داشته باشد.

5. پاستل یا مداد شمعی

از نقاشی های پاستل یا مداد شمعی با عنوان (dry painting) یا نقاشی خشک نیز یاد می شود که محبوبیت این سبک از نقاشی از قرن 16 اغاز شده است.
فرم چوب ها و همچنین نیاز به زمان کم برای خشک شدن این نقاشی ها، گزینه هایی بوده است که برای حمل و جابجایی بسیار مورد توجه هنرمندان قرار گرفته است.

بهترین پاستل ها که به پاستل های نرم نیز معروف هستند در آن ها از گچ استفاده شده است که این ترکیبات در پاستل های روغنی نیز موجودند. در نقاشی با پاستل ها،
رنگ در این سبک از نقاشی بر روی پایه قرار می گیرد و اگر مایل هستید نقاشی شما جلوه ای مانند آبرنگ داشته باشد، کافی است تا از پاستل های محلول در آب استفاده کنید.
اما بهتر است بدانید که این نقاشی ها بسیار شکننده هستند و بایستی در قاب های شیشه ای نگهداری شوند.

  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت.

  آدرس

  تهران، خیابان اسدآبادی، کوچه چهلم، پلاک 4 ...

  تلفن

  +12 (0) 345 678 9

  ایمیل

  info@company.com

  سبد خرید
  Open chat
  سلام
  چطور میتونم کمکتون کنم؟